ARCTIC Freezer A32 ACFRE00005A

chladiče
Určen pro
procesory

• , zakoupeno v UPTIME

• Skvěle chladí procesor FX-8300 na 4,7GHz při hraní např. Zaklínače 3 na úplné detaily v 1080p s Sapphire RX480 8GB při teplotě okolo 50°. Při nízké zátěži má procesor i 15°C. Bezšroubkové připevnění ventilátoru (člověk se nesmí bát zabrat).
    • Složitější instalace, při které jsem se docela zapotil. Výměna standardního uchycení chladiče za dodávané. Není jednoduché instalovat při již zasazené základní desce. Je to dělané na položení na stůl, aby nevypadávala destička na zadní straně desky, při montáži podložek, lyžinek s celým chladičem a následně šroubků, při čemž mi podložky běhali po celé skříni a musel jsem chladič několikrát oddělat - při jeho velikosti se pod něj hůř dostává. Paměť RAM jsem také musel vyndat a mám ji o jeden slot posunutou, protože je chladič téměř hned u ní.

Detaily viz pro a proti. V každém případě chladič doporučuji pro chlazení divokých procesorů AMD, hluk nemůžu srovnávat, protože mám ve skříni dalších 5 case ventilátorů, zdroj a grafiku s originálním chlazením, ale bude poměrně tichý. Četl jsem, že by měl fungovat i pasivně do určitých teplot, ale asi mám špatně nastavený bios, takže u mě jede větráček pořád.

Druh
chladiče
Určen pro
procesory

ARCTIC Freezer A32, CPU Cooler for AMD socket FM2 / FM2+ / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2, direct touch technology

Freezer A32 je vylepšená verze modelu A30 s lepším výkonem a nižšími náklady.

Díky lepšímu chladícímu výkonu 320W je Freezer A32 perfektní zařízení pro počítačové nadšence, kteří hledají perfektní řešení chlazení CPU.

Přes nižší hmotnost a velikost byla vylepšena kvalita výroby a také teplotní výkon, a to hlavně díky plně automatickému výrobnímu procesu.

ARCTIC F12 ventilátor je známý svým průtokem vzduchu s nízkou hlučností. Tento chladič tedy má příjemnou úroveň zvuku i při maximálním zatížení CPU. Hlavním vylepšením jsou motor a ovladač. Naši něměčtí inženýři sestavili chladič tak, aby ventilátor pracoval na nízkých otáčkách tam, kde není potřeba výkon. Základní desky často neposkytují PWM signál pod 40% a pak jsou chladiče zbytečně hlučné. Tak tomu ale není u Freezeru A32 CO.

Diky nové kombinaci slitiny a lubrikantu vyvinuté v Německu je redukováno tření ložiska a je dosaženo vyšší efektivity a životnosti.

Nižší stopa chladiče Freezer A32 předchází rušení s RAM, i přesto, že jsou použity dva ventilátory.

Díky šroubkům na zadní straně a znatelně nižší hmotnosti je Freezer A32 absolutně bezpečný při přepravě.

Kompatibilita

• AMD Socket: FM2(+), FM1, AM3(+), AM2