Cooler Master Seidon 120V Rev. 2 RL-S12V-24PK-R2

Druh
chladiče

• , zakoupeno v BScom s.r.o.

• Jednoduchá montáž (je ale třeba vyjmout z PC základní desku)
    • Slušná účinnost
    • Pro mně dostatečně tichý (zdroj a ventilátor jej zcela přehluší)
    • Bez problémů uchladí i7 6700 (netaktovaný)
    • Žádná údržba, krom tradiční péče o radiátor
    • Prostorová nenáročnost
    • Radiátor zároveň odvádí vzduch ze skříně ( pro mně rozhodující při výběru), takže ušetříte jeden hlučící ventilátor.
    • Jedná se o uzavřený systém, do kterého nejde zasahovat a který má určitou životnost, po které se musí prostě vyhodit.
    • Velké a kvalitní vzduchové chladiče chladí údajně lépe, ačkoli jsou levnější (ovšem budou určitě větší)

Z mého čistě subjektivního pohledu parádní chladič, který udrží i v dlouhodobé zátěži procesor překvapivě chladný a při normální práci, nebo při hrách je nejtišší komponentou v počítači.

• , zakoupeno v Mironet.cz

chtěl jsem zrovna toto

• Velmi dobre chladi
    • trosku jde slyset cerpadilko jak klape

Jsem velmi spokojen instalace rychla a jednoducha :)

Druh
chladiče

Vodní chlazení kompletní uzavřený set, pro socket 775/ 1150/ 1155/ 1156/ 1366/ 2011/ AM2(+)/ AM3(+)/ FM1/ FM2, 120mm radiátor, 120mm PWM ventilátor, 19-40 dBA. Kit od Cooler Master nabízí vysokou kval

• , zakoupeno v BScom s.r.o.

• Jednoduchá montáž (je ale třeba vyjmout z PC základní desku)
    • Slušná účinnost
    • Pro mně dostatečně tichý (zdroj a ventilátor jej zcela přehluší)
    • Bez problémů uchladí i7 6700 (netaktovaný)
    • Žádná údržba, krom tradiční péče o radiátor
    • Prostorová nenáročnost

• , zakoupeno v Mironet.cz

chtěl jsem zrovna toto

• Velmi dobre chladi
    • trosku jde slyset cerpadilko jak klape

Jsem velmi spokojen instalace rychla a jednoducha :)

velmi příjemná změna

• Za ti peníze výkoný.
    • Mohou se dát na radiátor až 2 větráky
    • Tvrdší hadice ale nevadí, Nepříjemné hrčení čerpadla pokud máte tychý pc ale pokud máte normál nepoznáte ani.

Mám procesor AMD FX-6300 testovaný programem OCCT a nový vodní chladič na standartní používání procesor uchladí v rozmezí 29 až 31°C a ve 100% zátěži v rozmezí 46 až 48°C.
    Původní vzduchový chladič SilentiumPC Spartan PRO HE924 uchladil při normálním použití v rozmezí 35 až 39°C a v 100% zátěži mezi 57 až 65°C takže promně pozitivní +.
    Až na to hrčení vodního čerpadla je super i podsvícení mám kopletne pc do modré.
    testoval jsem ale se dvěma ventilátorama na radiátoru. ale uchladí to v pohodě i jeden ale čítejte asi o 5°C višší teplotu a pokud se chcete zbavyt hrčení čerpadla které jede neustále na 2200 otáček za minutu kupte si redukci napětovou na 3 pin a bude mít 1100 otáček a už ho neuslíšíte ale počítejte s nárustem teplot 10°C

• Účinné chlazení
    • Poměrně příznivá cena
    • Pro znalé snadná instalace
    • Ideální v kombinaci se skříněmi CM, které jsou na něj připravené.
    • Hlučnost čerpadla ve výchozím nastavení.
    • Tvrdší hadice, ale s tim se musí počítat

Vzhledem k tomu, že se jedná o nejzákladnější řešení vodního chlazení pro úplné lamy, tak je překvapivě výkonné.
    65W AMD A8 uchladí na 25-30 stupňů, nicméně čerpadlo nepříjemně vrčí (ve zcela tichém HTPC), jelikož stále točí cca 2200ot.
    Přidanou regulalací z 12V na 5V běží čerpadlo při 1200 otáčkách, ventilátor radiátoru při 600ot. a jsou téměř neslyšné. Teploty se zvedly jen o cca 10 stupňů na stále pohodovných 35-45 dle zátěže.
    Po úpravě zatím výborné.

• Tichý
    • CPU je cca na 28 C za normálního chodu.. maximálně stoupne na 45 při 100% zátěži - testováno na OCCT.
    • Jako nevýhodu bych zmínil nejspíš uchycení ze zadní části, ale může za to spíše výrobce mé základní desky.

S tímto produktem jsem velmi spokojený. Doporučuji.