Noctua NH-D14

Určen pro
procesory

• Spokojenost teploty v mém případě srazil o 20°C a super spracování
    • zatím nic

Naprostá spokojenost, chladič odpovidá zadaným parametrům díky kterým jsme si ho pořizoval.
    (v mém případě vyměněny dodané ventilátory za 4 pin které jsme měl koupené dříve)

• , zakoupeno v Alza.cz

• precizní provedení, velmi snadná montáž (ve které nemá Noctua snad konkurenci i v kontrastu s ostatními high-end chladiči jiných výrobců), špičkový chladící výkon
    • rozměr

Ne nadarmo je Noctua považována za špičku mezi vzduchovým chlazením.

• , zakoupeno v CZC.cz

• + obrovský chladící výkon (D14 mám připojený přes U.L.N.A. a přesto je teplota na i7-2600K o 15°C nižší oproti originálnímu větráčku od Intelu)
    • + záruka 6 let od výrobce
    • + tichý
    • + přehledný montážní návod
    • - opravdu obr (mám Eurocase Monster II a z bočnice jsem musel vyndat OBA větráky - o ten horní nejde, ale ten spodní mi hodně pomáhal s chlazením grafiky). A jestli máte RAMky s vysokým pasivním chladičem, tak tam D14 nedostanete

NH-D14 je skutečně veliký a poměrně drahý chladič. Musím však uznat, že cena odpovídá kvalitě. Dokonce i balení samo o sobě je výborné. Montážní sety na Intel a AMD jsou odděleně a je přidán šroubovák a teplovodivá pasta. Manuál zpracovaný na jedničku. Zakoupil jsem jej na základě mnoha a mnoha pozitivních recenzí a rozhodně jsem udělal dobře. Každému s výkonným procesorem jej mohu vřele doporučit.

Druh
chladiče
Určen pro
procesory

Non-plus-ultra chladič od rakouského výrobce Noctua je geniální kousek! Asymetrický design s použitím dvou super tichých větráčků o průměru 120mm a 140mm řadí tento "state of the art" produkt na absolutní špičku vzuchem chlazených CPU chladičů. Multikompatibilita zaručuje montážní sada SecuFirm2™.

• Ocenění PC World "Top produkt": http://pcworld.cz/hardware/recenze-noctua-nh-d14-to-nejlepsi-pro-vase-cpu-8751
  • Kompatibilita: Intel LGA1366 (i7), LGA1156 (i5), LGA775 & AMD AM2, AM2+, AM3 (backplate required)

Součásti balení jsou jeden špičkový ultratichý 120mm větrák Noctua NF-P12-1300 s 1300 ot/min a ultratichý a NF-P14 s 1200 ot/min. Optimalizovaná geometrie a povrch 9ti lopatek zaručí mimořádný statický tlak pro velmi výkonné chlazení. Díky použití speciálních "Vortex-Control Notches" (zoubkované lopatky) leží frekvence zvuku v oblasti přijemnějšího vnímání (psychoakustika). Innovativní samostabilizující olejové ložisko pro velmi tichý chod a dlouhou životnost! 6 let záruka od výrobce.

Součásti balení je rovněž velmi učinná teplovodivá pasta NT-H1.

Socket compatibility Intel LGA1366, LGA1156, LGA775 & AMD AM2, AM2+, AM3 (backplate required)

Height (without fan) 160 mm

Width (without fan) 140 mm

Depth (without fan) 130 mm

Height (with fan) 160 mm

Width (with fan) 140 mm

Depth (with fan) 158 mm

Weight (without fan) 900 g

Weight (with fan) 1070/1240* g

Material Copper (base and heat-pipes), aluminium (cooling fins), soldered joints & nickel plating

Fan compatibility 140x140x25 & 120x120x25mm 1x NF-P14 premium fan 1x NF-P12 premium fan 2x Ultra-Low-Noise Adaptor (U.L.N.A.)

Y-Split Cable 4x Vibration-Compensators (for using NF-P12 as case fan) 4x Fan screws (for using NF-P12 as case fan)

NT-H1 high-grade thermal compound

Rotational Speed (+/- 10%) 1200 / 1300 RPM

Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%) 900 / 900 RPM

Airflow 110,3 / 92,3 m^(3)/h

Airflow with U.L.N.A. 83,7 / 63,4 m^(3)/h

Acoustical Noise 19,6 / 19,8 dB(A)

Acoustical Noise with U.L.N.A. 13,2 / 12,6 dB(A)

Input Power 1,2 / 1,08 W

• x

vyrovná se známým výrobcům

• kvalita, výkon
    • větší rozměry

s chladičem jsem velice spokojen

• výborně chladí
    • kvalitní zpracování
    • tichý
    • těžký
    • velký

Pořádná děla by se bez tohoto chladiče neměla obejít. Jde o špičkovou kvalitu samotného chladiče, speciálních tichých větráků a vynikající teplovodivé pasty v balení. Pokud se Vám do počítače vleze, určitě bych nad ním popřemýšlel. Více informací a můj osobní názor na chladič je zde: http://surpanblog.cz/rubriky/recenze-zbozi-vlastni-zkusenosti/recenze-noctua-nh-d14
    Je nutné dát si pozor na velikost počítačové skříně, ale také i na větší hliníkové chladiče operačních pamětí RAM. Můžou spolu kolidovat. Pokud ne, není co řešit. Takovou "zimu", kterou dokáže chladič vytvořit i při plné zátěži, váš počítač ještě nezažil.
    Rozhodně doporučuji, pokud vám teplota v počítači dělá starosti. Kompatibilita s většinou socketů, které se dnes vyskytují.
    Rozhodně dobrá koupě, i přes vyšší cenu, ale za kvalitu se platí.

• naprosto parádní výkon
    • velmi tichý chod v klidu
    • velmi tichý chod v zátěži
    • velmi tichý chod i po výrazném OC
    • bohaté příslušenství
    • Noctua ⇒ kompatibilní i s budoucími sockety
    • žádá si alespoň ~195 mm širokou skříň
    • možná kolize s nadstandardně vysokými moduly RAM
    • velmi vysoká hmotnost

Jde o naprosto vynikající chladič, léty prověřený tisícovkami zákazníků po celém světě. Připomínáme, že jsme NH-D14 udělili nejvyšší zlaté hodnocení: Zlaté ocenění Deep in IT pro Noctua NH-D14 „za naprosto vynikající výkon při velmi tichém chodu“

Celý test na http://diit.cz/clanek/test-noctua-nh-d14-versus-45ghz-quad-core-intel

• pěkný macek
    • chladí jak má
    • s tímto monstrem se taktuje bezva.
    • velký nevleze se do coolteku

Kvalitní chladič za 2K.

• Spokojenost teploty v mém případě srazil o 20°C a super spracování
    • zatím nic

• Prvotřídní chladič, kterému není co vytknout – alespoň v těch zásadních ohledech. Z našeho testování si odnesl ocenění Z...

Zobrazit celou recenzi na pctuning.tyden.cz

• , zakoupeno v Alza.cz

• rozměr

Ne nadarmo je Noctua považována za špičku mezi vzduchovým chlazením.

• perfektní schopnost chlazení
    • relativně tichý chod
    • kvalitní zpracování
    • velikost

Velmi kvalitní chladič, který sníží teplotu oproti standardnímu Intel chladiči o 20-30°C v zátěži. (měřeno u i5 750).

• + záruka 6 let od výrobce
    • + tichý