Recenze Scythe Mugen 5 Rev.B SCMG-5100

• Tichý ventilátor
  • Možnost přidělání dalšího ventilátoru
  • Chladící výkon
  • Malé mínus - není "rozdvojka" pro druhý fan pro zapojení do desky

Nejlepší chladič, který jsem měl. Vyzkoušel jsem Noctua, Silentium, Arctic... Mugen je s přehledem strčí do kapsy.
Dorazila mi kupodivu malá krabička. Obsahuje samotný chladič, 1x ventilátor (velice tíchý a regulovaný PWM), sponky na uchycení dvou ventilátorů, teplovodivou pastu, šroubovák a výborně zpracovaný návod.
Osazení na desku AM4 bylo díky návodu primitivní. Chladič sedí asymetricky - je odsazen od RAM a více situován k zadní části skříně. Ventilátor běžným RAM nepřekáží.
Chladím Ryzen 5 1600 na 3,9GHz při 1,225V. V nejvyšší zátěži nejdou teploty přes 62°C a otáčky nepřesáhnou 1000 ot/min. I tak je neslyšitelný.
Jediné malé mínus - v balení není "rozdvojka" pro dva ventilátory. Přesto musím jen chválit.
A jen INFO k socketu AM4 - je potřeba mít Rev.2. Pouze toto obsahuje montážní kit pro AM4.