Právě běží Dny dopravy zdarma. Nakupte za více než 300 Kč u e-shopů označených ikonou a neplatíte za dopravu.

Recenze SilentiumPC Fera 3 HE1224 SPC144

Všechny recenze SilentiumPC Fera 3 HE1224 SPC144

JoMa

Přidáno: 30. září 2018

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Skvělý chladící výkon. U mého Ryzen 5 2600 nepřesahuje teplota 50°C v zátěži... A velmi snadná instalace.

Neznám...

Patas007

Přidáno: 8. července 2018

• Velmi tichý ventilátor
  • Trochu komplikovanější sestavení

Ventilátor je velmi tichý i při vyšších otáčkách. Jeho sestavení ale vyžaduje trochu zručnosti.

Přidáno: 8. června 2018

• Prostě nejlepší chladič cena/výkon

Přidáno: 29. května 2018

• Robustní
  • Skvěle chladí
  • Velmi tichý
  • Jednoduchá montáž (spousta videonávodů)

Skvělý chladič procesoru. Za tu cenu je bezkonkurenční. Zvládá uchladit i "žravé" AMD FX procesory a při tom zůstává velmi tichý. Jen si dejte pozor, jestli se vám vejde do skříně.

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz

Přidáno: 14. dubna 2018

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

• hlučnější při otáčkách nad 1200 ot/min

Přidáno: 28. března 2018

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Chladí, nehučí, lehká montáž.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

jarod72pm

Přidáno: 14. března 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• solidní chladící výkon
  • cena/výkon
  • z těch levnějších velmi solidní pro chlazení vzduchem i pro mírné taktování

Velice povedená 2 revize tohoto solidního chladiče spolu s MX4 pastou dává velmi solidní chladící výkon pro chlazení vzduchem a umí si poradit s procesory které se rozumně taktují.Procesory do 95W včetně taktování uchladí v pohodě a tiše.

Marek Sedlar
Marek Sedlar

Přidáno: 24. února 2018

• Asi jenom cena
  • Hlucny vetrak

Nechapu ty recenze tady, vetrak je hlucny a pouze s redukci na 5V je hlucnost uz v poradku

Vláďa

Přidáno: 18. února 2018

• všechny sockety
  • obsahuje pastu

kratas

Přidáno: 21. ledna 2018

(Upraveno 21. ledna 2018)

• jednoducha montaz
  • tichy chod
  • pasta v baleni

nic

Přidáno: 11. prosince 2017

Zakoupeno v CZC.cz

V této cenové kategorii snad bezkonkurenční. Pokud někomu nestačí, může si přidat druhý větrák, nebo pořídit výkonnější verzi s 14 palcovým větrákem. Montoval jsem ho již do několika desek, a zatím jsem neměl problém ani s prostorem pro paměťové moduly.

Ověřený zákazník K24.cz

Jarda

Přidáno: 7. prosince 2017

Zakoupeno v K24.cz

kvalita se projeví časem.

David janáček
David janáček

Přidáno: 15. října 2017

(Upraveno 2. listopadu 2017)

• vše v balení
  • Vzhled
  • Masivní kus chladiče
  • Totálně tichý
  • Teploty
  • Složitá instalace pokud máte základní desku už v pc bedně :)
  • Hlavně teda nasazení spon na chladič

Nejlepší chladič co si za tuto cenu můžete koupit. Mám procesor i5-6500 a teploty při zapnutí se pohybovali okolo 24 °C a po hodně dlouhém hraní teploty dosahují jenom 35-45 °C což je velice slušná hodnota na přibližně 45% větráku

Edit od doby co mám v pc sestavě grafickou kartu tak teploty se mírně zvedly v klidu má procesor teplotu 33-38 °C a v zátěží se teplota pohybuje okolo 45-50 °C

Přidáno: 3. října 2017

Velmi tichý
CPU 8370 chladí perfektně

Kroky

Přidáno: 16. září 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Po jeho instalaci se výrazně snížila teplota CPU
Počítač je méně hlučný

janga

Přidáno: 23. srpna 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Tichý , chytil jsem hlučný box,proto jsem kupoval feru
  • U G4600 klesly teploty o 10*C ve win 30-33 ikdyž je v místnosti 27 :-)
  • Am4
  • Možná pro někoho cena, ale vůbec nelituji

Celkově jsem spokojený,bohaté příslušenství, možnost am4,tichý ventilátor a celkově dobré chlazení. Beru to jako investici do budoucna, i když přejdu na jiný socket tak použiju tento chladič.

Martin
Martin

Přidáno: 5. srpna 2017

• Dizajnovo dobre vyzerajúci chladič
  • Prijateľné konštrukčné spracovanie
  • Pri bežnej prevádzke tichý ventilátor
  • Nízka cena, pribalená pasta v balení
  • – Málo kvalitná teplovodivá pasta
  • – Nutnosť kúpiť lepšiu pastu na CPU

Oba testované chladiče sú zaujímavé a záleží na používateľovi, ktorý si zvolí. Počas testu nás prekvapila tichá prevádzka ventilátorov, ktoré poľský výrobca ponúka. Ak hľadáte nutný základ, ktorý ochladí menej výkonné procesory a nechcete procesor taktovať, Spartan 3 Pro je vhodnou voľbou. Ponúkne totiž zaujímavý dizajn a oveľa nižšiu hlučnosť ako základný boxovaný chladič od Intelu. Hoci považujeme oba modely za zaujímavé, podľa nás je rozhodne lepšie priplatiť 5 eur a kúpiť lepší a výkonnejší chladič – Fera 3. Poteší, že aj pri takto nízko nastavenej cene sú v balení teplovodivé pasty a hoci sú menej kvalitné, dávajú zaujímavé výsledky. Pri vyššom modeli (Fera 3) by sme odporúčali siahnuť po lepšej paste – Arctic MX4.

Ujo Jura
Ujo Jura

Přidáno: 1. června 2017

• nízké otáčky
  • opravdu chladí
  • je to velké a tlačí to na bočnici

Teplota pro FX8300 klesla cca o 15 stupnu (klid v W7 nyní 39).Nativní větrák dělal 2600 rpm,toto má v klidu 600.
Jen do mé case se to vlezlo tak tak a je nafouknuta bočnice..takže opravdu proměřit...JInak minimální hluk.Doporučji.Pro instalaci musí jít deska ven a doporučuji ionstalační videa z youtube.

Riddick

Přidáno: 3. května 2017

• Chladí výborně
  • Instalace jednoduchá jen jsem trochu laboroval s drátem co drží ventilátor.
  • Kvalítní chladič za výbornou cenu

Rozhodně doporučuji

Pokud máte kvalitní a dost velkou skříň, tak není problém s instalací. Já mám dost velké okenko na to, abych chladič připevnil z druhé strany a od bočnice mam ještě skoro 10cm místa.

Van

Přidáno: 18. dubna 2017

Ok

Pavel
Pavel

Přidáno: 15. dubna 2017

• V idle 28°C
  • Velmi tichý
  • Při hraní aktuálních her na ultra se teploty vyhoupnou až na 70°C (i7 7700)
  • Polský

V zátěži má i7 7700 65-70°C což je prý v normální , ale já z toho nadšený nejsem, jelikož tolik netopí ani grafická karta a to mám perfektně větranou skříň.

Tomáš Suchopárek

Přidáno: 17. března 2017

• Vzhled
  • Montáž
  • Příslušenství
  • Žádné

Celkově dobrý produkt, který je vhodný pro většinu uživatelů. Za cenu nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon. Opravdu jednoduchá montáž, kterou zvládne každý, popřípadě je přiložen přehledný manuál.

Ověřený zákazník K24.cz

Marko

Přidáno: 2. března 2017

Zakoupeno v K24.cz

• súčasťou kvalitná strieborná pasta
  • masívny chladič
  • musel som vynechať inštaláciu vzduchového tunela v bedni
  • uvítal by som nejaký predlžovací kábel na ventilátor(pokiaľ inštalujete ventilátor na regulátor otáčok a ešte aj na display v big tower tak treba dokúpiť kábel

Ventilátor som kupoval pre bratranca.Rozhodol som sa podľa recenzí a článkom.Je to klasika na predĺženie životnosti CPU, ktorú by mal mať asi každý. Návod mi neprišiel to pravé orechové ale zručný človek si s tým poradí :) Ventilátor bol tichý aj keď som ho dával do vysokých otáčok(cez 1600). Ťažko ale posudzovať ako dlho vydrží ložisko. Dúfam že životnosť je na pár rokov.

Vašek

Přidáno: 9. října 2016

• Tichý

Spokojenost za dostupnou cenu!!!!

michal
michal

Přidáno: 23. srpna 2016

• super teploty, cena

perfektní

Ověřený zákazník Nextcomp

Přidáno: 16. srpna 2016

Zakoupeno v Nextcomp

• tichý a výkonný za rozumnou cenu

tichý, výkonný, na veškeré aktuální platformy a ještě za rozumnou cenu

Alexandr
Alexandr

Přidáno: 2. července 2016

• Velice učinný
  • Velmi tichý,jde slyšet jen aerodynamický zvuk
  • Velmi dobré teploty
  • Příjemná cena
  • Rozměrově větší, mám jej v Cooler Master a šel tam na milimetr
  • Velmi křehký kov,lze jej větším stiskem nebo špatným zacházením poškodit

Mám AMD FX-6300 a i přesto,že tento procesor hodně topí,tento chladič jej bez sebemenších potíží uchladí. V zátěži mám okolo 57°C,což bylo s referenčním chladičem o 30 stupńů více. Velice doporučuji

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz

Přidáno: 16. dubna 2016

Max
Max

Přidáno: 6. dubna 2016

• Ten výkon za cenu opravdu stojí
  • Celostříbrná pasta která jde dát i na GPU
  • s BOX v zátěži 86°C s Ferou 28°C
  • Nevleze se do každé skříně

Jelikož jsem měl box chladič tak jsem si chtěl vybrat nějaký méně hlučný a zároveň i výkonnější. Fera 2 je sama o sobě dobrý chladič ale jak jsem viděl na trhu Feru 3 tak jsem neváhal a koupil. Instalace byla lehká. Dá se nainstalovat do každého novějšího socketu jak Intel tak i AMD. Kvalita tohoto chladiče je asi i lepší jak vodní chlazení, ale nevejde se do každé skříně. Já osobně jsem si musel oddělat boční 240x240 ventilátor jinak by se mi tam nevešel chladič. taktoval jsem i na 5ghz+ a bez záteže jsem měl 47°C, což žádný BOX nepřežije... sotva dává i podtaktované. Každopádně tento chladič vřele doporučuji!

Ověřený zákazník Mironet.cz

kvalitní a osvědčený chladič

Přidáno: 4. února 2016

(Upraveno 4. února 2016)

• levný
  • snadno modifikovatelný způsob uchycení který neprohýbá desku
  • asi jediný typ uchycení který nenamáhá pouzdro procesoru.
  • možnost použít ventilátor samostatně nebo jiným způsobem
  • povrch se nezdá být úplně ideálně rovný ale žádné problémy to nezpůsobuje.

Velmi dobrý design po všech stranách. Ideální pro tichý počítač. Škoda že se nedělá ještě menší varianta stejné konstrukce.

Přichycení ventilátoru ke chladiči vyžaduje kladnou hodnotu IQ. Doporučuji podívat se na obrázek protože to není zrovna intuitivní.

Přidáno: 29. ledna 2016

• Chladi skvele, da se pridat ventilator navic
  • Upevnit jde uplne v pohode i druhy ventilator, jen nesmite byt uplne levy
  • Bacha na velikost, nevejde se do vsech skrini

Skvely produkt za vyhodnou cenu, nevyplati se kupovat "znackovy" chladice, je to prece jen kus kovu, toto je moc dobra koupě

Přidáno: 22. ledna 2016

• poměr cena/výkon
  • tichý ventilátor
  • provedení chladiče
  • design
  • pro někoho mírně složitější montáž

Výborný chladič, i pro přetaktování.

Ivan
Ivan

Přidáno: 9. ledna 2016

• chladí výborně
  • dá se nasadit na hodně socketů intel i amd
  • masivní provedení
  • uchladí i Core i7-3820 (TDP 130W) (ještě jej časem nataktuji více)
  • tichý větrák
  • nasazení spon větráku chce trpělivost

Ahoj,

chladič jsem použil na čtyrjádro CPU Intel Core i7-3820 (TDP 130W, socket LGA2011) , mám ho zatím krátce a mírně nataktován na 3,85 GHz , ale ty teploty mě vážně překvapily, (ještě jej časem nataktuji více)
v idle jsou teploty kolem 33-35 st. a ve full zatížení třeba programem OCCT jsou teploty slušných 53-55 st.. Při hraní World of tanks jsou teploty od 44 do 46 st.. Jedním slovem paráda, za ty peníze je procesor maximálně chráněný.

Co se týče instalace, tak pohoda, až na spony větráku k pasivu, chce to vychytat grif a pak to už jde. Osadil jsem dva větráky na chladič (jeden dokoupil 120mm)
Pastu jsem nanesl kapkovou metodou, jedna kapka pasty do středu procesoru cca 5-7mm veliká a pak rovnou nasadit na kapku pasiv a ona se rovnomerně rozteče po procíku. Pak jsem to přitáhnul prsty co to šlo a ještě půl otáčky šroubovákem a je to. (na krev to šroubovákem nedotahujte, to nedoporučuji)

Větráky mám na chladiči 2x 120mm a jsou tiché, nastavil jsem je na cca 1000 ot/min.
Nepoužil jsem přibalenou pastu, dal jsem přednost osvědčené arctic cooling MX-2.

Vše mám ve skříni Thermaltake Commander G42 osazenou více 120 mm větráky a pěkný průvan to tam dělá :) , výborná skříň k taktování :)

CHLADIČ DOPORUČUJI :)

Ověřený zákazník kak.cz

Beda

Přidáno: 8. ledna 2016

Zakoupeno v kak.cz

• Velmi tichý, téměř neslyšitelný

Doporučuji, ani o něm nevíte

Přidáno: 3. ledna 2016

• instalace
  • tichý

Super chladič za malý peníz.Koupil sem ho na AMD FX 8350 a nemůžu si ho vynachválit,teploty pěkně nízko i při velké zátěži a při maximálních otáčkách těměř neslyšitelný.

Přidáno: 9. listopadu 2015

• chladi super ,jednoducha montaz

na to ze je to vyrobeno v Polsku, tak se to povedlo.

Jakub Odložilík

Přidáno: 25. října 2015

• Kvalita zpracování.
  • Nízká hlučnost.
  • Nízké teploty na i5-4670K na 4.2GHz
  • Skvělá cena za skvělí výkon.
  • Horší přehlednost manuálu. Moc stručný raději jsem použil video návod, ale to není až taková vada.

Tento chladič jsem si vybral kvůli mému boxovému chladiči co jsem, kdysi dostal na Intelu k mému procesoru. Navýšení výkonu a tichosti je maximální. Jediné co slyším je už jen můj pevný disk .

wonder184

Přidáno: 20. října 2015

• IDLE 27°C
  • 35% CPU 40°C
  • Tichý větrák
  • Levný (cena/výkon)
  • Jedině asi, že je to polská značka :-D ale nic mu nechybí :)

Pro Intel Xeon E3-1231v3 je toto asi nejlepší chladič. Teploty v IDLE 27°C v zátěži na 100% vytížení nevím, jelikož jsem akorát hrál GTA 5 na ultra a to vytíží tento CPU na max. 30-40% kde teplota byla 40°C. Na plné zatížení se člověk jen tak nedostane. Teploty jsou super. Větrák je tichý, chladič pěkný, jediná škoda, že je "polský" :-D ale fakt je, že je super.

Přidáno: 17. září 2015

• Skvěle chladí
  • Tichý
  • Kompaktní

S pastou Arctic MX-2 chladí i5-6600k v klidu na 25°C, v zátěži kolem 50°C. Je kompaktní, nepřekáží DDR. Snadná instalace.

Přidáno: 31. srpna 2015

• Jednoduchá montáž
  • Tichý ventilátor
  • Možno druhý ventilátor
  • NIC

Mám i3 4170 v idle 25 - 29°C v zátěži při hraní 42 - 47°C max. 50°C. Montáž je hrozně jednoduchá. Za ty peníze nejlepší chladič naprostá spokojenost doporučuji všem . KUPUJTE

Přidáno: 12. srpna 2015

• účinný
  • složitější instalace

kvalitní chladič za skvělou cenu

selda
selda

Přidáno: 24. května 2015

• chladící výkon
  • rychlá a srozumitelná montáž
  • tichý ventilátor
  • pasta v balení
  • cena/výkon
  • vzhled
  • zpracování zakončení heatpipes (u mého kusu byly konce trochu osekané)

Chladič mám ve verzi Fera 2, v case Zalman Z9 na procesoru i5 3470. Přestože je chladič opravdu velký, tak mám v case od bočnice ještě zhruba 2 cm mezeru. Oproti puvodnímu box chladiči k procesoru je teplotní rozdíl opravdu znatelný:
Box v klidu 33°C, v zátěži 65°C.
Fera 2 v klidu 25°C (téměř pokojová teplota), v záteži max 49°C.
Trošku jsem se bál použít přibalenou pastu, ale zatím se zdá bez problému, uvidíme jak se bude chovat po delší době používaní.
Chladič můžu jednoznačně doporučit. ;)

Přidáno: 21. května 2015

• Výborný chladič za akceptovatelnou cenu
  • dobrý výkon
  • (ne) hlučnost :-)
  • U montáže není zřejmé, jak moc je rozumné chladič dotáhnout, aby se případně příliš neprohnula deska. Šel jsem na to s citem, spíše méně, než více... jak dotáhnou ne moc sevřené prsty...

Mám jej na i5 4460. Dosud jsem si říkal, že BOX je OK, relativně tichý a funkční... jen v zátěži nebyl problém dosahovat 85 stupňů :-( ve velmi dobře větrané case...

S tímto chladičem jsem na max. 59 st. C ve 100% zátěži - takže rozdíl je maaaaximální a to ticho...

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz

Walter

Přidáno: 22. března 2015

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

• Skvělý tepelný výkon v odvodu i díky použití technologie heatpipes, možnost osazení celkem dvěma ventilátory pro aktivní chlazení pasivní žebrované části. Dokáže uchladit i ty nejvyšší nároky na přetaktované procesory AMD i Intel
  • Do některých menších skříní se nemusí vejít díky velikosti. Na některých MB je problém osadit všechny čtyři RAM sloty, zvláště pokud jsou blízko CPU patice a ještě horší je to pokud mají RAMky svůj pasivní chladič

Není co dodat poměr cena/výkon prostě luxusní.

Ověřený zákazník Mironet.cz

Přidáno: 28. února 2015