Zalman CNPS90F

Určen pro
procesory

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Velmi tichý
    • Montáž OK, dokonce má na kabelu paralelní zásuvku pro připojení dalšího ventilátoru
    • Asi nic

• dobrá účinnost
  • , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Universální úchyt pro AMD i Intel
    • Poskytuje dostatečné chlazení pro procesovy středních řad
    • Hlučný
    • Fórové provedení odpovídající ceně

Koupil jsem ho kvůli výměně původní základové desky, která měla jiný systém uchycení chladiče. Chladič nemám do svého počítače, takže jsem koukal samozřejmě hlavně na cenu. Oproti originálnímu chladiči je neskutečně hlučný, doma bych ho teda určitě mít nechtěl, protože mi jede počítač 24hodin denně. Počítač do kterého jsem ho kupoval je pro občasné kancelářské práce, kde není tiché provedení zcela vyžadováno, takže je to asi v pořádku, hlavně že to dělá co má. Teplovodná pasta není na chladiči aplikována, takže pokud jí nemáte, budete si jí muset přikoupit. Pokud vám počítač běží déle jak 4hodiny denně, doporučil by lepší chladič, toto je asi to nejlevnější co se dá na aktuálně pořídit.

Druh
chladiče
Určen pro
procesory

CHZACNPS90F

Zalman CNPS90F pro skt.775/1150/1156/1155/1366/FM1/2/AM2/+/3/+

Kvalitní chladič pro procesory Intel i platformu AMD (socket 1156/ 1155/ 1150/ 775/ AM2/ AM2+/ AM3/ AM3+/ FM1/ FM2), materiál hliník, 92 mm ventilátor, rychlost 2300 RPM, hlučnost 29 dBA, hmotnost pouze 240g.

Produkty Zalman jsou u nás velice populární, což je dáno především kvalitním zpracováním a vysokou výkonností jednotlivých komponent. Nejoblíbenějšími produkty této značky jsou především chladiče díky vysoké účinnosti spojené s nízkou hlučností a elegantním designem.

Zalman CNPS90F je hliníkový a velice nízký chladič, určený pro většinu dnes používaných platforem - podpora Socketů 1156, 1155, 1150, 775, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 a FM2. Se svými 240 gramy a kvalitním rozmístěním žebrování dokáže odvádět značné množství tepla, pokud mu v tom asistuje ventilátor o průměru celých 92 milimetrů. Díky těmto parametrům dokáže chladit procesory s TDP 95W. Rozměry pasivní části jsou 116 x 112 mm a výška je 60 mm. Díky poměrně nízké výšce ho je možné použít i do menších počítačových skříní.

Ventilátor má dlouhou životnost, která je zaručena spolehlivými Fluid Sheild Bearing ložisky. Lopatky chladiče se otáčejí rychlostí 2300 otáček za minutu v rozmezí +/- 10%, a hlučnost dosahuje pouze 29 dBA.

Podporované sockety:

• Intel LGA1156 / 1155 / 1150 / 775
  • AMD FM1 / FM2 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2
  • Rozměry: 116 x 112 x 60mm
  • Hmotnost: 240g
  • Materiál: Hliník
  • Rozměr ventilátoru: 92mm
  • Typ ložiska: FSB (Fluid Sheild Bearing)
  • Otáčky ventilátoru: 2300rpm ±10%
  • Hlušnost: 29dBA

2zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v ALFA.cz

• Velmi tichý
    • Asi nic

• dobrá účinnost

• Chladi cca něco lepe než intel box chladič.
    • Hlučny.

Levný ale díky hlučnosti jsem se vratil intel chladič.

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• Universální úchyt pro AMD i Intel
    • Poskytuje dostatečné chlazení pro procesovy středních řad
    • Hlučný
    • Fórové provedení odpovídající ceně

• , zakoupeno v Alza.cz

za málo peněz hodně muziky, neboli dobrý výkon za slušnou cenu

• , zakoupeno v CZC.cz

• Chladí supr, teplota CPU max. 60C při 100% load, jinak teplota 25C při normálnim provozu.
    • Hodne hlučný, jako fén. když beži pocitac neslyšet televizi, počítač se musí umístit do jiné místnosti kde nemate televizi.

Dobrý vetrák pro ty, komu nevadí hluk fénu.

• Chladí velmi dobře.
    • Velmi hlučný,nedá se regulovat

nízká cena.

• Možná tak vzhled
    • Velice hlučný, jede kolem 2400 RPM a nechce zpomalit. Radši jsem si nainstaloval boxovaný chladič, který jen proti Zalmanovi neslyšný a chladí dostatečně.

Koupil jsem kvůli přiznivé ceně a kladnému hodnocení - zklamání

• , zakoupeno v CZC.cz

• Super tichý větrák, počítat je maximálně ochlazen a není vůbec slyšet.

Super tichý větrák, počítat je maximálně ochlazen a není vůbec slyšet. Zlepšení teploty o 100% a co se týká hluku nemůžu si stěžovat neslyším že by byl ve velkých vedrech zapnutý, protože není slyšet. A je vážně studený. Plus výhoda je že k větráku je i nástavec na procesor.

• vzhled
    • vodící pasta v baleni:)
    • zadne proti nemá

tak tento vetrak jsem si koupil proto:) ze jsem si koupil novou gr.. kartu a stary vetrak na procesoru tak nehorazne hlucel ( pri hrani narocne hry) jak kdyby mi pred oknem startovala helikoptera.. sel jsem tedy do obchodu a kouopil tento velice levny ale prodejcem velice doporucovany vetracek. Po namontovani a pusteny narocnych her vetrak nebyl slyset ani o píď.. takze vem kdo chteji novyv etrak na procesor za rozumnou cenu velice doporucuji!