Nejnovější recenze ze sekce Chladiče

ARCTIC Freezer 33 CO ACFRE00031A

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. března 2024

Zakoupeno v suntech.cz

Kvalitní chladič s tichým větrákem za dobrou cenu (585,64 Kč s DPH). Pokud jsou otáčky větráku pod 1000 RPM, není skoro slyšet. Možnost i pasivního chlazení (pokud umožňuje základní deska), kdy jsou pak teploty o pár stupňů vyšší, ale přijatelné.

Asus TUF GAMING LC 240 ARGB 90RC00U1-M0UAY0

ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB Black ACFRE00144A

Ověřený zákazník Alza.cz jahodinka

Přidáno: 13. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

pro ty kdo uvažují nad tímhle špičkovým, tichým, nádherně osvětleným a na instalaci lehkým chlazením, pečlivě přepočítat velikost skříně v závislosti na ventilátorech se samotným chlazením kapaliny, je to obrovský jak blázen. Byl jsem štěstím bez sebe když jsem to na milimetr dostal na přední stranu skříně z profilu, plně osvětluje základní desku a jen na pohled je to nádhera. Co je ale podle mě ta největší vedlejší výhoda, je ten příjemnej, tichej občasnej tok vody kterej lze slyšet. Chladí výborně a v balení je aj kvalitní vodivá pasta, takže netřeba kupovat nějakou dražší.

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO ACFRE00075A

Endorfy Spartan 5 EY3A001

Ověřený zákazník Alza.cz Oli

Přidáno: 4. března 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Dostatečný výkon na slabší procesory
  • O dost lepší než box
  • Zpracování
  • Složitá montáž ve skříni
  • Nemožnost vyměnit ventilátor či osadit další

Jde o malý levný jednoduchý věžový chladič s dostatečným chladícím vykonem na procesory do běžný spotřeby okolo 120W (kupován k 10400F, ale asi bych se nebál lehce podvoltovaného 3800X či 3900X). Když už vám chybí chladič, tak lepší tohle než kupovat obyč "box" za 250.
Jako nevýhodu bych označil nemožnost osadit 2. ventilátor (se 2 heatpipe by sice moc nepomohl) a zároveň nemožnost výměny toho již osazeného (vzhled ustupuje praktičnosti/servisovatelnosti).
Jako druhou a to podstatně velkou nevýhodu bych označil způsob montáže. Ano, je jednoduchý (připevníte "kruh" k základní desce a následně zacvaknete chladič a došroubujete). Problém však spočívá v tom, že aby chladič chladil, je hodně napevno. A pokud máte stísněný prostor ve skříni (nechcete demontovat GPU), pak máte problém chladič uchytit. A ani upevnění se základní deskou na stole není úplně bezproblémové. "V jednoduchosti je krása" tu dle mého neplatí, nicméně za ty peníze slušný chladič.

be quiet! Shadow Rock BK002

Gigabyte AORUS WATERFORCE X 360

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 25. února 2024

• Vzhled
  • Nechutně hlasitá pumpa !!!
  • Zapojení k MB přes USB !!! - Pumpa a větráky jdou ovládat pouze přes Gigabyte software, který je nepoužitelný odpad
  • Po updatu GB software LCD displej ukazuje úplně náhodné teploty a samožřejmě dle toho spínají/vypínají větráky na radiátoru, což úplně rozhází teplotu ve skříni !!!

Zvuk pumpy na max rpm je hlasitý a naprosto nesnesitelný. Rpm jde (výhradně) v GB software nastavit pouze na max, nebo jsou tam dva retardované presety, které tu pumpu velice rychle odrovnají.

Tomuhle AIO se obloukem vyhněte. A pokud po něm přeci jen sáhnete a vše vám zázrakem bude fungovat tak jak má, NIKDY neupdatujte FW.

Endorfy Spartan 5 ARGB EY3A002

Endorfy Spartan 5 ARGB EY3A002

Přidáno: 24. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Tichý, chladí a hezký :)
ARCTIC Freezer 7 X CO ACFRE00085A

ARCTIC Freezer 7 X CO ACFRE00085A

Ověřený zákazník Alza.cz Bobajz

Přidáno: 23. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Na AMDčku osmijádru FX 8300 při jen čumění na videa zvládá chladit tak, že ten počet otáček vrtulky bych snad utočil i ručně kličkou :D = téměř nulová hlučnost bez zátěže. Mám postarší základovku MSI 970 gaming.

Zřejmě skvěle navržená pasivní část chladiče + managment potřebných otáček k dostatečnému chlazení.
(Může být i ve spolupráci s řízením od Motherboardu).

DeepCool AG200 R-AG200-BKNNMN-G

DeepCool AG200 R-AG200-BKNNMN-G

Přidáno: 22. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

Tichý, funkční, snadná montáž.

Ověřený zákazník Alza.cz medosmen

Přidáno: 13. února 2024

(naposledy upraveno 13. února 2024)

• Slušný levný chladič
  • tichý 120mm větrák i u nejvyšších otáček

Lepší než stock chladič AMD. Větrák není ARGB, ale jen RGB. Přitom v popisu ho prodejce furt vede jako ARGB. Na druhou stranu, to jak svítí nebo nesvítí mi nevadí a kdyby nesvítil vůbec tak by mi to bylo také jedno. Kupoval jsem ho, že je o pár stovek levnější oproti konkurenčním chladičům. Mám ještě starší SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2, ale bohužel jsem ztratil ty plíšky pro AM4 a AM5 socket a proto jsem urychleně potřeboval nahradit "řvoucí" stock chladič AMD Wraith Stealth u procesoru AMD Ryzen 5 3600. Teploty nyní v CineBench R23 v max. zátěži kolem 70 stupňů, přičemž se stock chladičem byly až kolem 82 stupňů. A hlavně je na těch max. otáčkách tišší. Světýlka nejsou všechno. Za mě spokojenost.

NZXT Kraken Elite 360 RL-KN36E-B1

NZXT Kraken Elite 360 RL-KN36E-B1

Ověřený zákazník Alza.cz Martin Pavlis

Přidáno: 12. února 2024

• skvělé chlazení
  • geniální OLED display na chladiči
Axagon CLR-M2

Axagon CLR-M2

Ověřený zákazník Alza.cz Pepa

Zakoupeno v Alza.cz

Výrobek doručen se vším potřebným - chladič s držákem, 3 teplovodivé podložky (mě stačily 2), šroubky (1 byl navíc), dokonce i šroubováček. K sevření jsem použil kleště, abych SSD se dvěma teplo vodivými podložkami dokázal sešroubovat (pozor ať kleštěmi nezničíte SSD). Předtím jsem ze spodní strany SSD odlepil plastový výrobní štítek, na vrchní straně jsem ponechal AL-plíšek s černým grafenovým povrchem. Při provozu SSD Kingston 2TB pouze pro data (systém má jiný SSD) teplota nepřesahuje 50 °C, takže nepředpokládám snížení rychlosti kvůli zvýšené teplotě.

Ověřený zákazník Alza.cz Michal

• Výkonný chladič
  • Prolínání všech barev u ventilátoru
  • Bohaté příslušenství
  • Úchyty pro druhy větrák
  • Uchladí asi cokoli
  • Celkem tichý
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • 4× heatpipe
  • Univerzální použití
  • Jednoduchý/účinný
  • Pouze jeden větrák v balení
  • Rgb nelze regulovat, pouze jedno nastavení

Koupil jsem chladič na starý ryzen 9 5900x který dost topí ale ID-COOLING SE-214-XT ho uchadí bez problémů s jedním větrákem. Použil jsem také místo pasty podložku pod chladič Thermal Grizzly Carbonaut Pad a teploty jsou při plném výkonu do 62. stupňů.

DeepCool LS720 R-LS720-WHAMNT-G-1

Přidáno: 7. února 2024

• tichý
  • dobře chladí
  • velký

Pro instalaci je potřeba mít opravdu velkou skříň. Taktéž je potřeba měřit základní desku aby neměla vysoké chladiče. Montáž je jednoduchá a provoz je velmi tichý. Chladič má velmi kvalitní zpracování a dobré recenze vodní pumpy.

Cooler Master Master Z70 RH-Z70-18FK-R1

Cooler Master Master Z70 RH-Z70-18FK-R1

Ověřený zákazník Alza.cz Ondřej

Přidáno: 4. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• cena, ale je to opravdu úplný základ

Základní ventilátor, bez regulace otáček. Ale já potřeboval jen zkusit jak dochladit CPU u starého počítače a tento účel splnil.

Zobrazuji 1 - 20 ze 500 recenzí [ 1 ] 2 3 4 5...25